Arend zet zich in voor glasvezel in het buitengebied

Onze Arend Steenbergen en ondernemer Jacob Melissen zetten zich in voor glasvezel in het buitengebied van onze gemeente. Arend liet deze week aan de Hoogeveensche Courant weten dat het niet meer vanzelfsprekend is dat de geboden internetsnelheid meegroeit met de vraag.

Onze Arend Steenbergen en ondernemer Jacob Melissen zetten zich in voor glasvezel in het buitengebied van onze gemeente. Arend liet deze week aan de Hoogeveensche Courant weten dat het niet meer vanzelfsprekend is dat de geboden internetsnelheid meegroeit met de vraag.

In de grotere plaatsen en dorpen wordt glasvezel aangelegd, maar de kleinere kernen en de buitengebieden zou aanleg niet rendabel zijn volgens de aanbieders. Echter is snel internet onontbeerlijk geworden. Een slechte en beperkte kwaliteit heeft soms grote beperkingen op het leven, wonen of werken. Er wordt nu onderzocht of een 'eigen' glasvezelnetwerk naar alle adressen in Fluitenberg, Pesse, Stuifzand en omgeving mogelijk is. Vanuit de provincie zijn er mogelijkheden voor financiering van dergelijke bewonersinitiatieven. Aanstaande maandag 15 september is er om 20.00 uur een informatieavond is De Wenning in Pesse. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Arend: "We beginnen klein in dit specifieke gebied. Het is van belang eerst de behoefte te onderzoek in dit gebied. We willen daar aanstaande maandag een start mee maken."